פוליש קריסטלי

הברקת רצפות ע"י פוליש קריסטלי

מה זה פוליש קריסטלי ומי צריך את זה?

פוליש קריסטל היא שיטה להברקת רצפות. מדובר בשיטת ניקיון נפוצה ואיכותית שהייחודיות שלה היא בהחדרה של חומר ההברקה לשכבה העליונה של הריצוף. לאחר התהליך הרצפה מקבלת מראה מבריק במיוחד, כמו מראה.

הפוליש הקריסטלי אינו מתאים לכל סוגי המרצפות, אלא לשיש או אבן. התוצאה של הפוליש הקריסטלי היא הברקה ברמה גבוהה ומראה יוקרתי ומשובח. פוליש קריסטלי נעשה על ידי מכונת קרצוף שבתחתיתה סקוץ' ושאליה מוצמד גם צמר פלדה.

החומרים שבהם אנו משתמשים

חומרי ההברקה שבהם אנו משתמשים הם חומרים איכותיים של חברת קסלי (Caselli), ולכל חומר יש תפקיד משלו:

X-1 בסיס קריסטל, X-2 קריסטליזטור מזגג ומבריק, X-3 קריסטליזטור להברקה, A-9 משמר קריסטל, A-6 להברקת ווקס טבעי.

התהליך עצמו

  1. קרצוף וניקוי יסודי של השיש או האבן: זהו השלב הראשון והחשוב ביותר. שלב זה כולל את הסרת הכתמים. חשוב מאוד להקפיד על ביצוע השלב הראשון כראוי, שכן במקרה של ניקוי לא טוב, ההברקה תבליט את הכתמים והלכלוך.
  2. לאחר ניקוי יסודי יש למרוח את חומרי הניקוי על הרצפות באמצעות מכונת הפוליש וצמר הפלדה. צמר הפלדה מחמם את החומר ומחדיר אותו לתוך המרצפות.
  3. לאחר כל מריחה של שכבת חומר יש לבצע הברקה בנפרד, דהיינו לאחר מריחת חומר הבסיס X-1 יש לבצע הברקה בצמר הפלדה. לאחר מכן למרוח X-2 ושוב הברקה וכך לפעול בשלבים עד להשלמת התהליך.
  4. מומלץ למרוח את החומרים לפי הסדר  X1+X2+X3, אבל זה לא מחייב, וזה גם תלוי במצב המרצפות וברמת ההברקה שאליה אנו שואפים.
  5. ההברקה הקריסטלית היא השיטה המומלצת והטובה ביותר להברקת רצפות. היתרונות שלה הם שהתהליך אינו גורם להחלקה ואינו משאיר שריטות בגרירת רהיטים. בנוסף ההברקה יכולה להחזיק למשך שנים (תלוי באיכות השימור שלה).

עלויות של פוליש קריסטלי

עלותה של הברקה קריסטלית נעה בין 40-20 שקלים. טווח המחירים יכול להשתנות בהתאם לנתונים הבאים:

גודל השטח: ככל שהשטח גדול יותר, כך המחיר יהיה נמוך יותר ויכול לרדת גם מ-20 ₪ למ"ר. בהתאם לכך, ככל שהשטח קטן יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.
מצב הרצפות: ככל שהמרצפות שמורות ומתוחזקות, כך מחיר העבודה יוזל בהתאם.
סוג הלקוח: לקוח עסקי בדרך כלל מבצע ניקיון על פני שטח גדול שהתנועה בו רבה. לכן התדירות לביצוע קריסטלי עולה וכך מחיר העבודה יורד  באופן משמעותי. לעומת זאת, לקוח פרטי מזמין שירות ניקיון בתדירות נמוכה יותר והשטח שדרוש לנקותו מצומצם יותר.

הברקה קריסטלית מומלץ לעשות רק עם נ.א שלדג ניהול ותחזוקה.

לנו יש את הניסיון, את הכלים ואת הידע המקצועי.

טיפים והמלצות

  1. לאחר ביצוע הברקה קריסטלית אין לבצע שטיפה לפחות יומיים, ועדיף אף להמתין מספר ימים (עד חמישה).
  2. במקרה שנדרשת שטיפה, יש להשתמש אך ורק במים ובחומר משמר. בקשו מהחברה שישאירו לכם קצת חומר משמר שיספיק לכם למספר שטיפות עד לרכישה מרוכזת.
  3. אין להשתמש בחומרים חומצתיים או בחומרים פעילים.
  4. החומר המומלץ ביותר לשימוש כמשמר הוא A-9. אם אין באפשרותכם להשתמש בחומר זה, דאגו להשתמש אך ורק בחומר משמר קריסטלי של יצרן מוכר. 
ביצוע הברקה לפוליש קריסטלי
פוליש ריסטלי בזמן תהליך
דילוג לתוכן