איך להוציא רישיון לנשק

איך להוציא רישיון לנשק – כיום הדרך קלה ומהירה רישיון נשק פרטי או ארגוני?

איך להוציא רישיון לנשק?

ישנם שני סוגים של רישיון לנשיאת נשק חם, רישיון נשק פרטי ורישיון נשק ארגוני. במאמר הזה נעסוק בשאלה כיצד ניתן להוציא רישיון לנשק ארגוני, כלומר רישיון לנשיאת נשק כמאבטח בחברת שמירה מסודרת. את הנשק תספק חברת האבטחה.

אנו נעסוק בחברות אבטחה בירושלים מכיוון שחברתנו פעילה בתחום האבטחה רק באזור ירושלים והסביבה. כשאדם מעוניין לעבוד כמאבטח ראשית הוא פונה לחברת אבטחה בירושלים ומבקש להתקבל לעבודה.

לאחר שנמצאה החברה שמוכנה להעסיק את העובד, יהיה עליו להמציא אישור למשרד הפנים ולמשרד לביטחון פנים. הטפסים בדרך כלל יישלחו לגורמים הרלוונטיים מטעם חברת השמירה, ולאחר מכן חברת האבטחה בירושלים תאשר את קבלת העובד כמאבטח בחברה.

סוד קטן וטיפ בחינם

תמיד יש צורך בגיוס מאבטחים. מאז ומתמיד מדובר בעבודה שקשה לגייס אליה עובדים. מכיוון שכך כמעט שלא תמצאו מאבטח שלא נאלץ לעבוד שעות נוספות מידי יום כדי לעזור לחברת האבטחה לאור הקשיים והמצוקות בכוח האדם בתחום.

ומה הקשר לנשיאת נשק?

ירושלים היא בין הערים הגדולות ביותר בארץ בהעסקת עובדי שמירה. הצורך בגיוס עובדים בתחום האבטחה והשמירה הוא כה קריטי עד כדי כך שישנן חברות שמניידות עובדי שמירה מהצפון כדי להעסיקם בעיר הבירה.

מכאן שבעקבות מחסור קשה ומצוקה במאבטחים חברות האבטחה בירושלים לא רק שיעסיקו אתכם, אלא גם יממנו עבורכם את רישיון הנשק ואת שאר הקורסים הקיימים בתחום.

הבנתם איך מוציאים רישיון נשק ב-100% מימון מטעם חברות האבטחה?

אז מה עושים?

פשוט השאירו את פרטיכם במספר חברות שמירה ואבטחה, וראו איך הן יחזרו ויציעו לכם את כל הטוב שבתחום.

להלן הטפסים הנדרשים להגשת בקשה להוצאת רישיון נשק.

להורדה לחץ כאן.

מהו התהליך לקבלת רישיון נשק ארגוני?

הבקשה נשלחת למשרד הפנים ולמשרד לביטחון פנים. אלו הדרישות המרכזיות:

1. עבר פלילי נקי.

2. הפנייה מחברת אבטחה.

3. יום מטווחים וירי בירושלים (באחד משני האתרים "קליבר 55" ו"קרב").

לאחר מכן, יש לבצע ריענונים והדרכות על פי הצורך והדרישה.

חלק מהקורסים בתחום האבטחה:

·         רמה א

·         רמה ב

·         רמה ג

·         מאבטח מתקנים

·         סדרן

·         אבטחת אישיים

·         סדרן ספורט

·         דורמן

 

·         מאבטחי מוסדות חינוך

רישיון נשק ארגוני

שגרת החירום שאליה התרגלנו במדינה גובה את מחירה וכופה עלינו חובות על מנת להתמסר לרעיון קדושת החיים ושמירה על אזרחים. כמעט בכל כניסה לעסק ניתקל במאבטח חמוש. מטרת המאבטח היא הקניית ביטחון לאזרח הנמצא בסביבתו. על מנת להבטיח זאת, ישנן חקיקות ותנאי סף מחמירים  כדי לעבוד כמאבטחים. תנאי החובה הוא רישיון נשק ארגוני. זהו תנאי קריטי בשביל המעסיק בכדי להעסיק מאבטח חמוש כחוק. על מנת לקבל רישיון זה, ישנו תהליך מחייב שהאזרח חייב לעבור על מנת לעסוק כמאבטח.

תנאי בסיס לרישיון נשק ארגוני

יש להוציא את רישיון הנשק הארגוני לפני ההרשמה לקורס המאבטחים שבו אתם עתידים להשתלב. ישנן 3 דרישות מרכזיות:

  1. על המועמד להיות תושב קבע בישראל ולשהות בה במשך 3 שנים לפחות
  2. גיל הגשת הבקשה – 27 לאזרח רגיל. למסיימי שירות צבאי או לאומי, גיל הסף הוא 21.
  3. ידיעת השפה העברית ברמה מספקת כך שהחומר הנלמד בקרוס יהיה ברור וקריא למועמד על בוריו.

למרות הבסיסיות שאליה מתייחסת דרישה מס' 3, יש להבין – ישנה חשיבות אדירה להבנת הנקרא בחומר העיוני כאשר זה מגיע לנשיאת נשק חם. הבנת החוקים, נהלים, הוראות המטווח – חוקים ונהלים מצילים חיי אדם.

מבחני כשירות נפשית

בתחילת השנה, בחודש פברואר, ערוצי החדשות ואתרי האינטרנט התמלאו בכתבות על אמיר רז, שוטר במדינת ישראל שרצח את אשתו דיאנה לנגד עיניהם של ילדיהם, באמצעות נשקו האישי. המקרה הזה זיעזע את הציבור והעלה שאלות רבות לגבי כשירות הפרט בנשיאת נשק במסגרת מילוי תפקידו.

על מנת למנוע מקרים שכאלה, במשטרת ישראל ובחברות האבטחה הפרטיות, בחינת פסיכולוג נועדה לסנן את האנשים שאינם כשירים בהיבט זה ועלולים להיות יותר מזיקים מאשר מסייעים. במידה ואושרה הבקשה לרישיון נשק ארגוני, ניתן למצוא ברשת מידע לגבי פסיכולוג, לצורך קביעת האבחון לפי החוק.

הכשרה ייעודית והשלמת תהליך הרישוי

תפקיד המאבטח משתנה בין חברה לחברה, שכן חובות החברה במוסדות ספציפיים שונים ושנות מאלו של אחרים. ההכשרה שיש לעבור היא משתנה. דוגמא קלאסית היא קורס אחיד – קורס אבטחת אישים בחסות משרד הביטחון. בנוסף לקורס זה, ישנם גם קורסי אבטחה לפי רמות קושי שונות – רמה א', רמה ב' וקורס אבטחה מתקדם. קורסים אלו אורכים 6, 8 ו- 20 ימים ובהתאמה, מקנים גישה למשרות אבטחה שונות. ברוב המקרים, ההכשרה תכלול מבחנים עיוניים, מעשיים וכמובן מטווחים ומבחני כשירות נשק. לאחר השלמת התהליך, יינתן הרישיון לנשיאת נשק.

מילים אחרונות

מציאות העימות הלא נגמר במזרח התיכון ובישראל משפיעים רבות על אורח החיים שלנו. על כתפיי המאבטח מוטלת אחריות רבה, גם כלפי האזרחים עליהם שומר והעסק אותו מאבטח. שמרו על עצמכם במילי התפקיד וגם עלינו, הפעילו שיקול דעת והצילו חיים.